محل تبلیغات شما

قبل از اینکه وارد بحث سریال شوم چندجمله‌ای برای واکنش‌های اخیر برای تولیدات سریال و سینما یک‌سری از عزیزان همکار که مشخص نیست در داخل یا خارج از کشورند راجع به تعطیل شدن کارهای فرهنگی نظراتی دارند که باعث شیوع ویروس کرونا می‌شود داشته باشم. فکر می‌کنم هر جنگی ارتش و سپاه خودش را دارد.

وقتی وارد جنگی با ویروسی به‌نام کرونا می‌شویم و این توقع که تولید محتوای فرهنگی را تعطیل کنیم آن‌قدر خنده‌دار و به‌دور از دوراندیشی و عقل سلیم است مثل این می‌ماند که به کادر درمانی و پزشکی بگوییم "کارتان خطرناک است بروید خانه و کار نکنید."، الآن وقت جنگیدن ما است و سپاه بهداشت و درمان در یک خط و سپاه فرهنگی در خط دیگر موظفند مردم و هموطنان عزیز که در دوران قرنطینه خودخواسته و قرنطینه اعلام‌شده در خانه بمانند سرگرم بشوند.

این زکات آن روزهایی است که ما در رفاه و امنیت کامل داشتیم از شهرت‌مان استفاده می‌بردیم و از اینکه در شغلی که دوست داریم فعالیت و کار می‌کنیم لذت می‌بردیم، شاید خیلی‌ها به حرف‌های من واکنش نشان دهند و بگویند حرف شاید احمقانه‌ای است اما من فکر می‌کنم ارزش مادیات آن‌قدری نیست که بخواهیم صرفاً به‌خاطر پول، وارد این خطر جانی بشویم.

یک قشر آسیب‌پذیر در حرفه سینما، تئاتر و تلویزیون بسیار زیاد است، شاید فقط بازیگران‌اند که چند ماهی می‌توانند بدون کار دوام بیاورند اما بقیه این قشر درآمد ماهیانه‌شان در حقیقت با توجه به مشکلات اقتصادی که وجود دارد کفاف خود آن ماه را نمی‌دهد و تعطیلی پروژه‌ها می‌تواند لطمه‌ای بسیار جبران‌ناپذیر را به بدنه فرهنگی این کشور بزند.

همین طوری ما به‌دلیل عدم حمایت‌ها در این چندساله میدان را به کشورهای همسایه داده‌ایم که نه کارهایشان محتوا دارند و نه به فرهنگ‌مان نزدیک است، حتی فرهنگ به‌دور از ما را به‌صورت خوراک فرهنگی تحویل نسل جوان ما می‌دهد که قافیه را ببازد. فکر می‌کنم بچه‌هایی که در VODها، تلویزیون و سینما مشغول تولید محتوا هستند، فداکارانه وارد این عرصه شده‌اند و به‌واقع وظیفه‌مان است که این قدم‌ها را برداریم.

من به‌شدت با تعطیل شدن کارهای سریال و سرگرمی مخالفم برای اینکه مردم ما حق دارند سرگرم بشوند و ما الآن باید پاسخگوی کارکردن در حرفه‌ای باشیم که دوستش داشتیم و داریم، در آن موفق بودیم و مثل سربازی که در جنگ نمی‌توانیم به او بگوییم "نجنگ! ممکن است اتفاقی برایت بیفتد"، اینجا هم نمی‌توانیم به خودمان بگوییم مریض می‌شویم و خطر ما را تهدید می‌کند.

باید به همه عزیزانی که در این راستا فعالیت می‌کنند چه رسانه‌ای‌ها که خبرها را رصد می‌کنند و چه کسانی که در بخش تولید محتوا فعالیت دارند دست‌مریزاد گفت، مثل یک سپاه از مردم‌شان حمایت می‌کنند و در دوران قرنطینه و خانه‌نشینی برایشان تولید محتوا می‌کنند.

ماجرای کُرکُری‌های مأموران امنیتی "خانه امن"

* آقای زندگانی، بفرمایید این روزها درباره کُرکُری‌ها و یا به‌قولی رقابت‌های بین دو مأمور اطلاعاتی سریال یعنی افشین و کمال زیاد صحبت می‌شود، نظر خودتان در‌این‌باره چیست؟

سر این قضیه خیلی نگران بودیم، سال‌ها نقش‌های این‌چنینی پیشنهاد می‌شد اما همیشه با فیلمنامه‌ای مواجه می‌شدم که یاد فیلم‌های جنگی دهه 1360 از نوع ضعیفش می‌افتادم؛ یا ما آن‌قدر قوی بودیم و یا عراقی‌ها خیلی ضعیف که واقعاً خنده‌دار بود و جنگ جدّی گرفته نمی‌شد، یا از این طرف آن‌قدر مأمورها با درصد پایین هوش، ذکاوت و صمیمیت وارد داستان و ماجرا می‌شدند که کسی با آن‌ها ارتباط برقرار نمی‌کرد.

احمد معظمی و نویسنده، سایر دوستان مشاور خیلی ظریف سعی کردند این صمیمیت در عین رقابت میان دو مأمور اطلاعاتی سریال به‌وجود آید، چون رقابت یک وجه بد و یک وجه خوب دارد. افشین (کاراکتر امین زندگانی) از سمتِ مبارزه با مفاسد اقتصادی می‌آید و شوخی‌هایی که بین کمال و افشین اتفاق می‌افتد نیاز بود که این رفاقت به‌نوعی نشان داده شود، کنار این رفاقت، سابقه کاری و نوع نگاه به تروریسم نیز نشان داده شود که از چه‌جهاتی می‌توان به تروریسم نگاه کرد.

لطمه تروریست‌های اقتصادی به امید و آینده مردم

جمله‌ای که خیلی مورد توجه قرار گرفت این عبارت بود که "تروریست‌های اقتصادی به امید و آینده مردم لطمه می‌زنند" و این جمله زیبایی است، نشان می‌دهد چقدر این دو گروه برای امن نگه‌داشتن فضای کشور کارشان سخت، ‌مهم و تأثیرگذار است. ما سعی کردیم آن فضای همیشگی و کلیشه‌ای را که تا ایامی درست بود، الآن باید برای باورپذیر کردن آدم‌هایی از این جنس با صمیمیت به‌تصویر بکشیم، چرا که مخاطب این کاراکترها را دور از خودش نبیند.

آدم‌هایی که در این حرفه مشغولند و انجام وظیفه می‌کنند، از جنس خود مردمند و بخشی از این کل‌کل‌ها بستر اصلی‌اش همان صمیمیت است، بهترین بستری که فکر می‌کنم در این چند قسمت موفق عمل شد و این هم جسارت تهیه‌کننده و کارگردان است که اجازه این ساختارشکنی را دادند تا این اتفاق بیفتد، البته مهمتر از آن، متن خوب و طراحی درست همه دست به دست هم می‌دهد تا سکانس و پلان خوبی از آب دربیاید.

آغاز بکار پول خرج کردنای نماینان مردم

الزامات و مأموریت های قرارگاه مقابله با جنگ اقتصادی

نتیجه گیری در مورد جنگ نرم

یک ,سریال ,فرهنگی ,محتوا ,می‌کنند ,دارند ,که در ,و سپاه ,تولید محتوا ,فکر می‌کنم ,شدن کارهای ,مأمور اطلاعاتی سریال

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

این وبلاگ برای عاشق ترین بابایی ودخملی دنیاست. خرید عینک آفتابی از اصفهان داستان های معنوی اشعار من مجری برگزاری عروسی های سنگین و مذهبی بازرگانی الرمس |فروش دستگاه گلاب گیری عرق گیری عرق کشی folcknowmenu Norman's info Custom Auto Electrical Cables,Cheap Single Core Copper Cables,Welding Lead Cable For Sale امام خامنه ای: عزیزان من! بسیجى شدید، مبارك است؛ اما بسیجى بمانید. ایستادگى در راه، مهم است. بسیجى ماندن متوقف به این است كه دائم خودمان را مرا